Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky zažívá v České republice velký nárůst oblíbenosti. Klienti se stále častěji obracejí k finančním institucím s jasnou žádostí o zvýhodnění jejich stávající situace a zvýšení životní úrovně. Tuzemský trh tento produkt nenabízí nikterak dlouho, ale už teď je ze statistického hlediska jasné, že refinancování hypotéky si zde vydobylo pevné místo.

Jakmile se vám zdá váš aktuální hypoteční úvěr z jakéhokoliv důvodu nevýhodný, tak se vám nabízí tento úvěr předčasně splatit a vzít si jiný od zcela odlišné finanční instituce. Tato bankovní společnost vám nabídne lepší úrok, nižší splátky a možnost si úvěr rozložit na více let. Bankovní instituce za klienta hypoteční úvěr zaplatí a žadatel přechází do jejich výhodnější struktury.

Refinancování hypotéky se vyplatí v případě, že máte možnost získat výhodnější úrokovou sazbu, nebo pokud tímto krokem snížíte, či optimalizujete úvěrová rizika. Zjednodušeně řečeno je vhodné refinancovat hypoteční úvěr s pohyblivou úrokovou sazbou za pevnou. Refinancovat je možné i v minulosti vynaložené finanční prostředky každého klienta, který zaplatil část kupní ceny nemovitosti ze své vlastní kapsy a zároveň nevyužil hypoteční úvěr na 100%.

Refinancováním hypotéky můžete přečerpat zdroje nad rámec původního hypotečního úvěru a získat další finanční prostředky pro vlastní potřebu a to za předpokladu, pokud vzrostla tržní hodnota stávající nemovitosti. Jakmile se nacházíte v situaci, kdy vám končí fixační období úrokové sazby, tak je dobré popřemýšlet právě o tomto produktu a zajistit si lepší vyhlídky do dalších let.