Podmínky hypotéky

Hypoteční úvěr je velice chytrým řešením, jak zafinancovat své bydlení, či se pustit do nákladnější rekonstrukce stávajícího domova. O tomto finančním produktu uvažují s největším zastoupením mladí lidé ve věku od 20 -30 let. Je to jediná možnost, jak se konečně postavit na vlastní nohy a vybudovat si své hnízdečko lásky. Hypoteční úvěr má však své podmínky v rámci schvalovacího procesu. Hlavním bodem je věk klienta.

Minimální požadovaná věková hranice startuje na 18. letech. O hypoteční úvěr může projevit zájem jakákoliv fyzická osoba, která má platný trvalý pobyt na území České republiky. U většiny případů se setkáte s nutností doložit pravidelný měsíční příjem a je jedno, jestli jde o klasický zaměstnanecký poměr, nebo příjmy z podnikatelské činnosti. Na trhu existuje i možnost využít hypotéky bez doložení pravidelného měsíčního příjmu. V případě, že na hypoteční úvěr ze stávajícího hlediska nedosáhnete, tak je umožněno provést žádost ve větším počtu lidí.

V tomto ohledu nezáleží na tom, jestli mezi sebou máte příbuzenský vztah. Alespoň jeden ze žadatelů o poskytnutí hypotečního úvěru musí být vlastníkem zástavní nemovitosti, nebo se jím po realizaci půjčky musí stát. Zastavená nemovitost by se měla nacházet na území České republiky a zároveň musí být pojištěna proti živelným rizikům.

Hypoteční úvěr je ve své podstatě velice dostupnou formou, jak si zajistit lepší životní úroveň, jen je třeba dbát určitých podmínek, aby vám hypoteční banka či nebankovní společnost úvěr poskytla.