Hypotéka bez prokazování příjmu

Hypotéka je dlouhodobou investicí, které je většinou spojena s nákupem nemovitosti či rekonstrukce stávajícího domova. Z pohledu bankovních institucí jde o nejrozumnější půjčku, která se na trhu pohybuje, avšak ne každý z klientů má to štěstí, že na ni tradiční cestou dosáhnou. Stačí mít záznam v centrálním registru neplatičů a bankovní společnost vůči vám zaujme negativní postoj. Stejný problém nastává, pokud nemůžete prokázat svůj pravidelný příjem, který je u klasických hypotečních úvěrů, taktéž požadován. Právě z těchto důvodů zvýšené poptávky po dostupnějším produktu vznikla senzační hypotéka bez prokazování příjmu. Žadatelem se může stát každá fyzická osoba starší 18ti let s trvalým pobytem na území České republiky.

Tento finanční produkt lze využít, jak na koupi nemovitosti v podobě rodinného domu, bytu, či bytového domu, tak i na nákup stavebního pozemku či rekonstrukce. Hypotéka bez prokazování příjmu je vhodnou cestou pro maminku na mateřské dovolené, potažmo pro nově začínající podnikatelé, které chtějí rozjet svůj záměr. Bankovní instituce většinou hodnotí výši příjmu klienta jako vodítko pro odhadnutí schopnosti splácet úvěr. Z dlouhodobého hlediska je to, ale bezpředmětné. Klient může během několika měsíců ztratit práci a celá politika kontroly pravidelného měsíčního příjmu postrádá na smysluplnosti. Splátky a průběh hypotéky si vypočítáte pomocí hypoteční kalkulačky.

Hypotéka bez prokazování příjmu je určena výhradně pro osoby starší 18ti let s trvalým pobytem na území České republiky. Na trhu se můžete setkat pouze s čestným prohlášením, kde uvedete svůj měsíční příjem. I přes tento fakt, že je produkt tak dostupný je dobré myslet na svou bonitu, abyste se při splácení úvěru nedostali do nepříjemných komplikací.